во

15 Готвачи кои поминуваат толку многу време во кујната што забавните моменти се загарантирани

Ова е работа на готвачите: цел ден поминуваш околу шпоретот, пржиш, вриеш, печеш, а навечер треба да ја исчистиш кујната. Работното место им стана втор дом, каде спијат, јадат, слават родендени, ги надминуваат тешкотиите, се радуваат, се забавуваат и забележуваат секакви смешни моменти.

„Ја замолив новата девојка да ги исече компирите, кога ги видов се смеев цел ден“.

Вака изгледа 16-часовен работен ден

„Ги исчистив вратите на рерната на работа“

„Нашите нарачки во понеделникот беа 2 пати повеќе од очекуваното и немавме доволно работници“

„Дали некој друг сака сечкање кромид? Се чувствувам како да сум достигнал Зен“.

Кога работите со многу кромид

„Помошничката и вториот готвач решија да не дојдат денес. Сам сум во кујната и се уште не е време за вечера“.

„Ме повикаа да се сменам на мојот роденден. Како што можете да видите, одлично се забавував“

Кога газдата решил сам да направи колбаси од хоризо и заборавил на нив повеќе од 12 часа

„Миеме садови без кошули“

„Треба да се разбудиме. Кога вторник вети дека ќе биде тивок, доаѓате на работа и ете.”

„Денес беше роденден на мојот готвач. Ова сме ние пред почетокот на смената“

„Вчера на крајот од смената ни дојде ова“

„Неодамна станав шеф на кујната. Долго време ми се чешаа рацете за да ја исчистам фритезата. Пред и потоа”

Келнерот го грабнал диспензерот полн со кечап наместо шише сос од малини

„Работам во кујната во летен камп. Не е прв пат оваа смена да види деца како се прикрадуваат навечер и го замрзнуваат приборот за јадење.”