во

15 Фејлови на познатите кои тие ги прифатиле со насмевка

Секој имал непријатни моменти на јавно место, како скршена подпетица на чевел, сопнување на рамна површина или кревање здолниште на ветрот. Некои луѓе избираат да ги заборават овие моменти што е можно поскоро, додека други, напротив, ги претвораат во шега што можат да ја споделат со пријателите.

Елизабет Олсон со насмевка ги поздравува налетите на ветрот и ја користи својата чанта.

Џенифер Гарнер за малку ќе паднеше на забава за Оскарите, но успеа да одржи рамнотежа и потоа да се насмее.

Марион Котијар знае елегантно да ја земе обетката која паднала на под и да продолжи да чекори по црвениот тепих како ништо да не се случило.

Манекенката Минг Кси продолжува да се смее дури и ако падне.

Дали го имате истиот израз на лицето како Бритни кога се обидувате да не пропуштите нешто?

Џесика Честејн не се плаши да позира пред камерите, дури и при силен ветер.

Фустанот на Џенифер Лопез се распадна на шевовите токму пред камерите, но нејзината блескава насмевка привлече многу повеќе внимание.

Шминкерот на Закари Квинто не ја завршил работата како што треба, но актерот безгрижно и гордо чекореше по црвениот тепих.

Бехати Принслу за малку ќе останеше без фустанот, но Адам Лавињ беше внимателен.

Хелен Мирен се заплетка во здолништето на нејзиниот фустан на црвениот тепих и за малку ќе паднеше, но сепак стана и продолжи да оди.

На чевелот на Џиџи Хадид и се скрши подпетицата, но манекенката не дозволи тоа да и попречи и продолжи боса.

Штиклата на Џесика Симпсон се заглави во решетката. Пејачката само се насмеа на нејзината несреќа.

Парис Хилтон се појави во шоу со различни чевли и изгледаше сосема безгрижно. Тешко е да се каже дали е грешка или намерно го направила тоа.

Од Том Хенкс било побарано да се слика со бебе, но детето не било задоволно од идејата. Се чини дека актерот на крајот успеал да најде заеднички јазик со бебето.

Џенифер Лоренс падна по скалите, но стана и самоуверено излезе на сцената да го земе својот Оскар. Таа дури и се насмеа на ситуацијата.

Бонус: Некои ситуации бараат помош од пријателите.

Актерката Вирџини Ефира не успеала да се снајде со ременот од чевелот, кој и бил одврзан. Нејзината колешка Адел Ексаркопулос и пришла на помош токму на црвениот тепих во Кан, но ниту една од нив не можела да го реши проблемот. Тогаш им се придружил Нилс Шнајдер. Прекрасно е да имаш толку многу убави луѓе наоколу!