во

17 Познати мајки чии фигури станале поубави по раѓањето

Многу жени од прва рака знаат како е да се здебелиш по породувањето. Некои не сакаат да го поднесат вишокот килограми и вредно се враќаат на претходните мерки, додека други уживаат во сочните форми и женствените облини. Земете ја, на пример, Кристина Агилера, некогаш млада и слаба добитничка на Греми. Денеска е мајка на две деца и изгледа многу подобро.

Кристина Агилера, 2 деца

Алисон Ханиган, 2 деца

Џенифер Лав Хјуит, 3 деца

Кирстен Данст, 2 деца

Хелена Бонам Картер, 2 деца

Меган Маркл, 2 деца

Џема Вард, 3 деца

Џесика Алба, 3 деца

Бијонсе, 3 деца

Џесика Симпсон, 3 деца

Сијара, 3 деца

Лив Тајлер, 3 деца

Криси Тајген, 2 деца

Кристина Ричи, 2 деца

Тори Спелинг, 5 деца

Кејт Хадсон, 3 деца

Мараја Кери, 2 деца