во ,

18 Кулинарски ремек-дела кои изгледаат премногу добро за да бидат изедени

Некои луѓе воопшто не сакаат да готват, други го прават тоа брзо и не ни размислуваат како ќе изгледа нивната храна, а трети мислат дека готвењето е уметност. И не е важно дали се професионални готвачи или аматери, навистина е штета да се јаде нивната креација, било да е тоа прекрасно јаболко или торта што личи на капа, бидејќи изгледа премногу добро.

1. „Мојата сопруга ја направи оваа прекрасна куќа од мед за Божиќ“.

2. „Направив колачиња со лак за нокти“.

3. Овој цвет целосно се јаде.

4. Тоа е вистинска торта!

5. Суши што изгледа премногу убаво за јадење

6. „Мојата сопруга и нејзината најдобра пријателка започнаа бизнис со колачиња. Тие почнаа со работа денес и се беше распродадено за 2 часа. Толку сум горд!“

7. „Мандарина од месо“

8. Јаболко

9. Салата од ракчиња

10. Торта „Заспаниот Дедо Мраз“

11. Желе бонбони кои личат на кристали

12. Ова е преслатко!

13. Оваа чинија со лосос изгледа како апстрактна слика.

14. Десерт со топче од карамела

15. „Решив да ја споделам мојата најнова пита“.

16. „Направив модни колачиња“.

17. Бела торта со шеќерни цветови

18. „Направив јадлив ентериер од шеќерни колачиња“.

Бонус 1: „Денес беше роденден на татко ми, но ги немавме точните бројки, па решивме да бидеме креативни“.

Бонус 2: Мојата 8-годишна ќерка сакаше торта со еж за роденден. Дадов се од себе!

  •  Јас сум 53-годишен маж, но и јас сакам ваква торта со еж.