во ,

19 Трогателни фотографии од баби и дедовци кои ќе ве стоплат подобро од топол чај

Сите знаеме дека нема ништо повкусно од бабините пити, а дедо има златни раце. Нашите постари роднини со задоволство го споделуваат своето искуство и мудрост стекнати со децении: нè учат како да шиеме, готвиме или, со нивниот пример, нè инспирираат за големи и важни дела. А нивните насмевки и пофалби се повредни од секое парче накит.

„Баба ми направи снешко. Тие ги имаат најубавите насмевки на светот“.

„Фотографирав еден дедо кој со задоволство гледа како неговата внука прави меурчиња“.

„На баба ми и плетев мече за нејзиниот 92 роденден. Таа го отпакува, го прегрна и ми го стопи срцето“.

„Дедо ми неодамна беше во болница. Таму постојано им велеше на лекарите дека треба што поскоро да биде отпуштен, бидејќи има многу важна мисија: да ја однесе својата внука до олтарот“.

„Беше толку горд и среќен. Еве фотографија од свадбата“.

„Баба одгледа неверојатни огромни темјанушки. Таа е толку горда на нив!“

„Мојата 100-годишна баба со кученце старо 10 недели“.

„Панталоните на дедото одлично се вклопуваат со дизајнот на моето палто“.

„Мојата 80-годишна баба, која ја направи својата прва тетоважа на 78 години, дојде со мене на концертот на Eagles. Таа е најкул!“

„Мојата баба има 86 години.

„Неодамна ја посетив баба ми. Останав една ноќ. Не можев да издржам и ги сликав како ги  перниците“.

„Мојата 90-годишна баба само истрча – не помина, само истрча – нејзините први 5K!

„Мојот дедо се сретна со својот правнук за прв пат откако се роди.

„Ги надминав стереотипите и исплетов убав пуловер за мојата убава баба“.

„На нејзиниот 70-ти роденден, баба за прв пат скокна со падобран. „Воопшто не се плашев, само ми го одзема здивот на висината“, вели таа“.

„Мојот прадедо секогаш се однесува како дете, ме насмевнува“.

„Баба и нејзиниот 3-годишен внук готват заедно на FaceTime“.

„Ова е работилницата на мојот 85-годишен дедо“.

„Мојата прабаба има 97 години. Таа живее сама, вози автомобил, коси трева, сака згодни мажи. Таа исто така може да ги допира прстите на нозете со рацете “.

„Баба и нејзината најдобра пријателка“.

Што е најдоброто нешто што го прават твоите баба и дедо?