во

20 Луѓе чии нарачки преку интернет биле тотални фејлови

И покрај огромниот избор на стоки во продавниците, супермаркетите и трговските центри, асортиманот на Интернет е поширок. Исто така, купувањето преку Интернет е поудобно и поисплатливо од губењето време во физичка продавница. Но, има и негативни страни во онлајн купувањето. Особено за оние кои не сакаат изненадувања.

1. „Мама нарача есенски венец, импресионирана од реклама. Една недела подоцна пристигна пакет“.

2. „Сестра ми направи нарачка преку интернет. Тие ветија послужавник за грицки што може да се мие во машината за миење садови, но доставија клип и 3 хартиени капачиња.“

3. „Па, ти благодарам, Амазон“.

Логото на маичката има несреќна печатна грешка на името на култниот бенд. Наместо Ролинг Стоунс пишува Ролинг Стонер.

4. „Еве што нарача, а што доби сестра ми. Не се шегувам!”

5. „Нарачав патики преку Интернет. Кога сакав да ги пробам, сфатив дека и двете се леви“.

6. AliExpress.

7. „Што сакав и што добив“.

8. Кога не сум ја прочитал спецификацијата за големината на стоката.

9. Некој заштедил на кремот.

10. „Се радував на оваа маица“.

11. „Нарачав влажни марамчиња онлајн и ми го испратија ова“.

12. Производителот заборавил на кокосот.

13. AliExpress е „прекрасен“.

14. „Најдов евтина кујнска вага. Чувствувам дека нешто недостасува“.

15. „Торовиот чекан „природна големина““.

16. „Нарачав неколку столчиња со потпиралка за планинарење“.

17. „Можеби треба само да ја наводнам и ќе порасне?“

18. „Нарачав решетка за сушење садови. Нема да верувате: на неа може да се собере цел сапун“.

19. „Мама нарача  играчка за мачки како она на првата слика. Ова е она што дојде“.

20. „Стативот за лаптоп што го сакав и што добија“.