во

20+ Смешни фотографии од луѓе кои сигурно имале полош ден од вашиот

Некои денови навистина ништо не ни оди по план и ни изгледа како целиот свет да е свртен против нас. Уште на почетокот од денот сфаќаме дека сме станале „на лева нога“ и ни се чини дека сите потенцијални проблеми ќе станат реалност.

Ако денес имате таков ден, не заборавајте дека некој друг сигурно има и полош ден од вашиот.

Во продолжение следат неколку смешни фотки што ќе ви го докажат ова и сигурно барем малку ќе ви го подобрат расположението:

„Јас сум Азиец и конечно ја искористив технологијата за препознавање очи на мојот телефон, но…

На телефонот пишува: Отворете ги очите пошироко.

Кога ајкулата што ја фотографирате ќе ви ја украде целата опрема

„Вратата се заглави и не можев да ја отворам, па викнав мајстор. Успеа да ја отвори, си ги остави алатите надвор, влезе внатре и ја затвори вратата. Сега и двајцата сме заглавени“

„Мајка ми случајно ги испечати документите за развод на налепници“

„Ми се истурија 50.000 монисти и сега треба да ги одделувам по боја“

„Шефицата не знаеше дека во пликот има пари пред да ја искористи машината за сечење хартија“

Некој не сакајќи го вклучил противпожарниот систем

„Денес открив дека ова не сум јас. Родителите не ја извадиле фотографијата која била во рамката кога ја купиле и стои вака цели 10 години“

„Лебот што го купив денес“

„Отидов на кампување и поставив нов рекорд за убоди од инсекти“

„Добро утро“

„Од болницата каде што работам ни рекоа дека ќе ни дадат подароци бидејќи се бориме со пандемијата. На крај ни подарија неколку заштитни маски“

„Само што си купив монитор. Но, ми се помрдна столот, се удрив во бирото, а мониторот падна и се скрши“

„Беше темно во кујната и мислев дека си ставив житарици. Доцна сфатив дека ова се всушност солени крекери“

„Во одводот ми се заглави цела конзерва туна“

„Некој ми го исекол покривот на кабриолетот, а потоа заврна дожд. Еден час откако го видов ова, добив отказ од работа“

„Два часа пешачевме за да стигнеме до една многу позната пештера. Ова е пештерата“

„Утре се селам од овој стан, после две години. Денес, додека чистев и се подготвувам да се иселам, го скршив стаклото од рерната“

„2020-та во една фотографија“