во

20 Споредби одблиску кои покажуваат како се менувале лицата на познатите актери низ годините

Штом нивните ѕвезди го осветлија холивудскиот свод, овие актери веднаш станаа предмет на воздишки за многу жени (а за многумина такви остануваат до ден-денес).

Kако изгледаат денес актерите кои не така одамна беа познати како вистински ѕвезди. Се чини дека и по толку години не изгубиле ни трошка од својот шарм.

Џејсон Пристли

Мет Дилон

Антонио Бандерас

Кевин Костнер

Емилио Естевес

Џон Траволта

Скот Волф

Леонардо Дикаприо

Мел Гибсон

Долф Лундгрен

Том Круз

Роберт Редфорд

Харисон Форд

Џејсон Бејтмен

Патрик Демпси

Кристијан Слејтер

Брус Вилис

Дон Џонсон

Џорџ Клуни

Силвестер Сталоне

Пирс Броснан

Ричард Гир

Кијану Ривс